وبلاگ, کمر

با بهترین پوزیشن جنسی برای افراد با کمر درد آشنا شوید

پوزیشن جنسی برای افراد با کمر درد|مجله طبی

کمر درد می‌تواند مانعی باشد که فرد را از داشتن رابطه جنسی باز می‌دارد. درحالی‌که کمردرد ممکن است بر زندگی جنسی افراد تأثیر منفی بگذارد، اما به معنای عدم رابطه جنسی نیست و اجرای برخی استراتژی‌ها و پوزیشن‌های جنسی می‌تواند منجر به یک رابطه جنسی رضایت‌بخش شود. بر همین اساس توصیه می‌شود که بهترین پوزیشن جنسی برای افراد با کمر درد تعیین گردد. در این حالت فشاری به کمر فرد نیامده و می‌تواند زندگی زناشویی خود را دنبال کند. اما سوال اینجاست که بهترین روش نزدیکی در صورت وجود درد کمر کدام پوزیشن است؟ برای اطلاع از این موضوع این مطلب از مجله طبی را مطالعه کنید.

آشنایی با بهترین پوزیشن جنسی برای افراد با کمر درد

آشنایی با بهترین پوزیشن جنسی برای افراد با کمر درد|مجله طبی

بر اساس تحقیقات انجام شده در سال 2019 مشخص شد که 37 درصد از بزرگسالان مبتلا به کمر درد در حین رابطه جنسی مشکل داشتند و 7 درصد محدودیت‌های قابل توجهی را در زندگی جنسی خود به دلیل کمردرد گزارش کردند. در حالت کلی، فرد می‌تواند موقعیت‌های جنسی مختلف را بررسی کند تا تشخیص دهد که آیا این پوزیشن کمر درد  را تشدید می‌کند یا خیر. زیرا یک پوزیشن جنسی ممکن است برای یک نوع کمر درد کارساز باشد و برای دیگری جواب ندهد.

بسته به این که آیا کمردرد فرد به صورت خم شدن (خم شدن به جلو) یا اکستنشن (خم شدن به عقب) غیر قابل تحمل است، برخی از وضعیت‌ها ممکن است نسبت به سایرین ارجحیت داشته باشند. اگر در حین یک وضعیت احساس ناراحتی کردید، توصیه می شود برای جلوگیری از تشدید کمردرد دست از کار بکشید. در ادامه به معرفی بهترین پوزیشن‌ جنسی برای افراد با کمر درد خواهیم پرداخت و نکات دیگری را برای کمک به جلوگیری از درد و اطمینان از راحتی در حین مقاربت در اختیار شما قرار خواهیم داد.

به عنوان مثال یک راه کاهش درد و لذت از رابهط جنسی انجام ماساژ است. این درحالی است که ماساژ جزء بهترین روش‌های درمان سیاتیک و کمر درد به شمار می‌رود. پس از سیاتیک دارید و به کمر درد مبتلا هستید، از ماساژ سیاتیک غافل نشوید.

میسیونری؛ یک پورزشن جنسی برای کمر درد

پوزیشن میسیونری موقعیت مناسب برای افراد مبتلا به کمر درد، دیسک دژنراتیو و کسانی که مشکلات دیسک دارند. پوزیشن جنسی میسیونری هم برای مرد و هم برای زن مبتلا به کمر درد مناسب است. در این پوزیشن، زن به پشت می‌خوابد و مرد دقیقا رو در روی زن قرار می‌گیرد، به همین خاطر، به این پوزیشن، صورت به صورت هم گفته می‌شود. برای راحتی بیشتر می‌توانید یک حوله در قسمت پایین کمر خود قرار دهید. نگه‌داشتن ستون فقرات در حالت کمی قوس‌دار می‌تواند از صاف‌شدن کمر جلوگیری کرده و ستون فقرات را بیشتر خم کند.

داگی استایل، پوزیشنی برای کاهش کمر درد در رابطه جنسی

در این پوزیشن ستون فقرات به جلو یا عقب خم نمی‌شود. به‌این‌ترتیب موقعیت مناسبی برای کسانی است که هنگام خم‌شدن به جلو یا نشستن طولانی‌مدت کمردرد را تجربه می‌کنند. در این پوزیشن جنسی، زن روی چهار زانو قرار گرفته و به سمت زمین خم می‌شود و آرنج و ساعد خود را روی زمین قرار می‌دهد. این حالت فشاری به کمر وارد نمی‌کند و فرد می‌تواند براساس راحتی خود، وضعیت بدن را تنظیم کند. پوزیشن جنسی داگی استایل را می‌توان در رده بهترین روش نزدیکی در صورت وجود درد کمر عنوان کرد.

پهلو به پهلو، زن و مرد در کنار هم

این حالت موقعیت مناسبی برای کاهش فشار روی کمر برای افراد مبتلا به کمر درد غیر قابل‌تحمل است. انجام پوزیشن درحالی‌که زوجین روبروی یکدیگر قرار می‌گیرند، اغلب برای کسانی که پس از نشستن طولانی‌مدت درد را تجربه می‌کنند، راحت است. حالت پهلو به پهلو را می‌توان به‌عنوان یک پوزیشن جنسی برای افراد با کمر درد معرفی کرد که بسیار محبوب است.

پوزیشن اسپونینگ یا قاشقی

حین رابطه در پوزیشن اسپونینگ، از یک حوصله زیر کمر استفاده کنید|مجله طبی

این وضعیت شبیه حالت پهلو به پهلو است، اما یک نفر دیگری را از پشت و رو به یک‌جهت در آغوش می‌گیرد. اسپونینگ موقعیتی است که اغلب توسط زوجین عاشق استفاده می‌شود و شبیه به دو قاشقی است که در کنار هم قرار گرفته‌اند. در این پوزیشن جنسی دقیقاً همانند حالت پهلو به پهلو، ممکن است برای کسانی که خم‌شدن را دردناک می‌دانند، مناسب نباشد.

کابوی، پوزیشن جنسی برای افراد با کمر درد

اگر فرد حرکت جنسی را دردناک بداند، ممکن است به فکر درازکشیدن به پشت یا یک صندلی محکم باشد. در‌صورتی‌که فرد ترجیح دهد روی کمر دراز بکشد، پیشنهاد می‌شود یک حوله کوچک می‌تواند به حفظ ستون فقرات در وضعیت خنثی کمک کند. انجام این کار ممکن است موجب تثبیت کمر و کاهش درد شود.

پوزیشن روی شکم خوابیده، راهی برای جلوگیری از کمر درد بعد از ارضا شدن

در این پوزیشن شریک دریافت‌کننده روی شکم خود دراز می‌کشد که به طور خودکار کمر را قوس می‌کند. افرادی که در قوس کردن کمر مشکل را دارند، باید یک بالش زیر سینه یا شکم خود قرار دهند. البته پیشنهاد می‌شود که بالاتنه را با آرنج خود حمایت کنند. قراردادن بالش زیر لگن شریک دریافت‌کننده هم می‌تواند به شریک مقابل کمک کند تا راحت‌تر به واژن دسترسی داشته باشد بدون اینکه ستون فقرات خود را بیش از حد خم کند.

معرفی نکات جنسی برای افراد مبتلا به کمر درد

در کنار انتخاب یک موقعیت جنسی راحت، نکات دیگری که می‌‌‎تواند به تسهیل فعالیت جنسی رضایت‌بخش علی‌رغم وجود کمر درد کمک کند، شامل موارد زیر است:

استفاده از حوله و بالش: قراردادن حوله یا بالش در زیر کمر یا لگن می‌تواند به حمایت از ستون فقرات و سایر اعضای بدن در حین رابطه جنسی کمک کند.

تغییر وضعیت: گاهی اوقات یک تغییر جزئی یا تغییر وضعیت ممکن است کمر درد را در حین رابطه جنسی برطرف کند. به‌عنوان‌مثال، هل‌دادن لگن به سمت بالا می‌تواند درد را در افراد مبتلا به عدم تحمل حرکت خمشی کاهش دهد.

آهسته پیش رفتن: رابطه جنسی یک فعالیت بدنی است؛ بنابراین، گرم‌کردن مناسب، کشش و رویکرد ملایم ممکن است به کاهش ناراحتی کمک کند. انجام حرکات شدید احتمال دارد درد را تشدید کند.

برقراری ارتباط: اگر کمر درد مانع از انجام فعالیت جنسی در فرد می‌شود، باید موضوع را آشکارا با شریک زندگی خود در میان بگذارد. آن‌ها می‌توانند در مورد اینکه کدام حرکات و موقعیت‌ها راحت هستند و کدام موجب درد می‌شوند، با هم صحبت کنند. علاوه بر این، آن‌ها می‌توانند برای لذت‌بردن از یکدیگر بدون نیاز به آمیزش، درباره سایر اعمال صحبت کنند.

استفاده از لگن و زانو به‌جای حرکت ناحیه تناسلی: کمر درد اغلب ناشی از حرکات تکراری است. در عوض، فرد می‌تواند از باسن و زانوهای خود برای حرکت دادن ناحیه تناسلی استفاده کند.

چگونه کمر درد را مدیریت کنیم؟

حتی با رعایت این نکات و پوزیشن‌ها، فرد ممکن است پس از رابطه جنسی همچنان کمر درد را تجربه کند. افراد معمولا می‌توانند کمردرد را در خانه با استفاده از روش‌های زیر مدیریت کنند:

  • مصرف داروهای مسکن و ضدالتهاب
  • انجام ورزش‌هایی همانند پیاده‌روی، شنا، پیلاتس و یوگا
  • استفاده از کمپرس یخ یا کمپرس گرم

از طرفی استرس هم ممکن است درد را تشدید کند و موجب ایجاد اسپاسم دردناک شود. کاهش استرس از طریق تکنیک‌های کاهش استرس مبتنی بر ذهن‌آگاهی و تنفس عمیق ممکن است به تسکین کمر درد کمک کند. باید پیشنهاد دهیم که رابطه خود را در محلی مناسب انجام دهید. به عنوان مثال انتخاب تشکی مناسب برای خواب و برقرارری رابطه جنسی بسیار مهم است. بهترین تشک برای کمر درد باتوجه‌به نوع خوابیدن متفاوت است. اگر به پهلو می‌خوابید، به تشکی نیاز دارید که از قوس کمر شما به‌خوبی پشتیبانی کند و از فرورفتن شانه‌ها و باسن شما جلوگیری نماید.

تشک‌های مموری فوم یا هیبریدی می‌توانند انتخاب‌های خوبی برای این نوع خوابیدن باشند. از طرفی اگر به پشت می‌خوابید، به تشکی نیاز دارید که ستون فقرات شما را در یک راستا نگه دارد و از خم‌شدن بیش از حد سر یا گردن جلوگیری کند.

استفاده از تشک مناسب برای کمر درد و رهایی از درد بعد از رابطه جنسی|مجله طبی

برای خوابیدن به پشت، تشک‌های سفت‌تر یا تشک‌های با لایه‌های حمایتی می‌توانند مناسب باشند. توصیه می‌کنیم روی شکم نخوابید، زیرا فشار زیادی را به کمر شما وارد می‌کند، اما اگر نمی‌توانید وضعیت خواب خود را تغییر دهید، به تشکی نرم با لایه بالایی که فشار را کاهش می‌دهد، نیاز دارید. همچنین در حالت کلی، افراد سنگین‌وزن به تشکی سفت‌تر و افراد سبک‌وزن به تشک نرم‌تر احتیاج دارند.

رهایی از کمردرد بعد از رابطه جنسی

درحالی‌که کمر درد بعد از رابطه جنسی غیرمعمول نیست، اما می‌تواند علل مختلفی داشته باشد. برخی از علل شایع کمردرد بعد از ارضا شدن شامل کشش بیش از حد عضلات، درد رباط، آرتریت، دیسک فتق، سنگ کلیه و عفونت کلیه می‌شود. از طرفی مشکلات مربوط به پروستات، انحنا یا قوس داشتن آلت تناسلی، شکستگی در آلت تناسلی و مشکلات مربوط به ختنه هم می‌تواند موجب کمر درد بعد از رابطه در مردان شود.

در‌صورتی‌که بعد از رابطه جنسی دچار کمر درد شدید یا مداوم شدید، باید برای رد هر گونه مشکل پزشکی جدی به پزشک مراجعه کنید، البته برای رهایی از این وضعیت عواملی همانند گرم‌کردن، تغییر موقعیت، استراحت‌کردن، مصرف داروهای مسکن، کمپرس گرم، پوشیدن کفش‌های مناسب و استفاده از تشک حمایتی می‌تواند بسیار کمک‌کننده باشد.

چه زمانی باید به پزشک مراجعه کرد؟

پزشک می‌تواند مشکلات کمر فرد را به او توضیح دهد و نکاتی را برای رابطه جنسی ایمن و بدون درد ارائه نماید. توصیه می‌شود در صورت تجربه کمردرد مزمن که در فعالیت‌های روزانه از جمله فعالیت جنسی اختلال ایجاد می‌کند، با پزشک خود مشورت کنید. با این کار پزشک بهترین پوزیشن جنسی برای افراد با کمر درد را به شما معرفی خواهد کرد. علاوه بر این، درصورتی‌که فرد علاوه بر کمر درد، علائم زیر را تجربه کند، باید به پزشک مراجعه شود.

  • درد شدید
  • بی‌حسی یا گزگز پاها
  • مشکل در حرکت‌دادن پاها
  • ازدست‌دادن کنترل مثانه و روده

در صورت بروز این علائم حتما به پزشک مراجعه کنید تا علت درد شما مشخص شود.

سؤالات متداول در مورد پوزیشن جنسی برای افراد با کمر درد

1. چرا بعضی از زنان بعد از رابطه جنسی دچار کمر درد می‌شوند؟

یکی از مهم‌ترین دلایل کمر درد بعد از رابطه در خانم‌ها، فشار زیادی است که در حین رابطه به آن‌ها وارد می‌شود. در حالت کلی، فشار به عضلات، بیماری‌هایی همانند عفونت ادراری و رابطه خشن می‌تواند موجب کمر درد بعد از رابطه جنسی در خانم‌ها شود.

2. در هنگام وقوع کمر درد در طول رابطه جنسی چه باید کرد؟

 درد خفیف در طول رابطه جنسی می‌تواند قابل‌تحمل باشد، اما درد شدید قابل‌پذیرش نیست و باید فوراً رابطه جنسی را متوقف کنید.

3. آیا ماساژ برای درمان کمر درد بعد از  رابطه جنسی مؤثر است؟

ماساژدرمانی یک تکنیک فوق‌العاده برای درمان کمر درد بعد از رابطه جنسی است. این تکنیک به افزایش جریان خون کمک کرده و موجب آرامش عضلات و کاهش سطح استرس و فشار در بدن می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *