وبلاگ, کمر

کمربند پلاتینر چیست؟ آشنایی با مزایا و طرز استفاده از پلاتینر اصل آلمان

کمربند پلاتینر چیست|مجله طبی

کمربند پلاتینر چیست؟ آشنایی با مزایا و طرز استفاده از پلاتینر اصل آلمان

کمربند پلاتینر چیست؟ یکی از بهترین کمربند‌های موجود در دنیا برای درمان قطعی کمردرد است که با مجهز بودن به سه تکنولوژی روز دنیا برای انواع درد‌های کمر مناسب است. این کمربند به واسطه یک شرکت آلمانی طراحی و تولید شده است و امروزه در بسیاری از کشور‌های دنیا به فروش می‌رسد. انواع درد‌های کمر، سیاتیک، اختلال در ستون فقرات و غیره می‌تواند لذت داشتن یک زندگی عادی را از افراد بگیرد. از همین رو به این روش درمانی پلاتینر درمانی می‌گویند.

اما خوشبختانه با تولید این کمربند دیگر نیازی نیست افراد کمر درد را تحمل کنند و یا مجبور شوند جراحی انجام دهند. در این از سایت مجله طبی مطلب قصد داریم به طور کامل این کمربند معجزه‌گر را به شما معرفی کنیم و به شما بگوییم که کمربند پلاتینر چیست و چه مزایایی برای افراد به همراه دارد. با ما همراه باشید.

بررسی اثرات تکنولوژی‌های به کار رفته در کمربند پلاتینر uic

-بررسی اثرات تکنولوژی‌های به کار رفته در کمربند پلاتینر uic|مجله طبی

کمربند پلاتینر یک قسمت پارچه‌ای دارد که به دور کمر بسته می‌شود و دارای یک آداپتور هم است که به برق شهری وصل می‌شود. زمانی که شما آداپتور را به برق وصل می‌کنید امواج ان فعال می‌شوند و اثر گذاری خود را روی ناحیه آسیب دیده شروع می‌کنند. این کمربند دارای تکنولوژی مدرن UIC است که از طریق المنت ها روی بافت، مفاصل و همچنین گردش خون ناحیه آسیب دیده اثر می‌گذارد. در ادامه هر یک از تکنولوژی‌های به کار رفته در این کمربند را به شما توضیح می‌دهیم.

تکنولوژی اولتراسوند در کمربند پلاتینر چیست؟

اولتراسوند دارای امواج صوتی خاصی است که با ارسال آن به ناحیه آسیب دیده، باعث می‌شود دمای سلولی در عمیق‌ترین بخش‌های بافت کمر افزایش یابند. با این افزایش دما، جریان خون افزایش می‌یابد. هر چقدر جریان خون بیشتر شود، اکسیژن‌رسانی به ناحیه آسیب دیده با سرعت بیشتری انجام خواهد شد و مواد مغذی و مواد معدنی هم با سرعت بیشتری به بافت‌های آسیب دیده می‌رسند. همین تکنولوژی در نهایت باعث می‌شود نواحی آسیب دیده هر چه سریع‌تر بهبود یابند.

تکنولوژی مادون قرمز یا اینفرارد در کمربند پلاتینر آلمانی

یکی دیگر از تکنولوژی‌های بسیار خوبی که در این کمربند به کار رفته تکنولوژی اینفرارد است. در این روش امواج مادون قرمز با طول موج بین ۷۰۰ نانومتر تا ۱ میلی‌متر وارد بافت کمر می‌شوند و دمای سلولی را افزایش می‌دهند. این امواج هم باعث خواهند شد تا سرعت گردش خون بالا رود و اکسیژن بیشتری به ناحیه آسیب دیده برسد. در نتیجه روند بهبودی و ترمیم بافت‌ها در دوره کوتاه‌تر و سریع‌تری انجام خواهد شد.

تکنولوژی کلاک پالس در platiner

آخرین تکنولوژی به کار رفته در این کمربند، کلاک پالس است که اثر بسزایی در ناحیه تحت پوشش کمربند ایجاد می‌کند. این تکنولوژی پالس‌های الکتریکی بسیار ضعیف اما فوق‌العاده مؤثر را به بافت‌ها و عضلات کمر ارسال می‌کند. این پالس‌ها وارد عمیق‌ترین بخش‌های بافت و عضلات می‌شود و ماساژ و لرزش کمی را در آن ایجاد می‌کند. اما همین ماساژ و لرزش باعث می‌شود عضلات تحریک شوند و به بازسازی و ترمیم نواحی آسیب دیده بپردازند. این تکنولوژی به ویژه برای افرادی مناسب و‌ایده‌آل خواهد بود که از تحرک کمی دارند و یا در حرکت کردن ناتوان هستند.

پلاتینر تراپی چیست؟

منظور از پلاتینر تراپی، استفاده از این کمربند آلمانی برای انواع کمر درد است. به این دلیل به این محصول و روش درمانی، پلاتینر تراپی- Platiner therapy می‌گویند زیرا در آن از 3 تکنولوژی موثر و کارآمد استفاده شده است. و استفاده منظم از آن دققیقا همان اثرات درمانی فیزیوتراپی در کلینیک‌های پزشکی را خواهد داد.

اثرات استفاده از کمربند پلاتینر آلمانی

اثرات استفاده از کمربند پلاتینر آلمانی|مجله طبی

تمام افرادی که از کمربند پلاتینر آلمانی استفاده می‌کنند، بعد از چند روز اثرات آن را در خود مشاهده خواهند کرد. اثرات استفاده از این کمربند به شرح زیر است:

 • بلاک عصبی ایجاد می‌کند و فرد احساس بی‌حسی خوشایندی در ناحیه درد دارد.
 • گردش خون به میزان چشمگیری افزایش پیدا می کند.
 • اکسیژن‌رسانی خون بهبود پیدا کرده و مواد مغذی به بافت‌های آسیب دیده می‌رسد.
 • بافت‌هایی که آسیب دیده بودند، شروع به بازسازی خود می‌کنند.
 • از آن جایی که فرد تحرک کافی ندارد، این تکنولوژی کمک می‌کند تا بافت‌ها تحلیل نروند.
 • مفاصل کمر به خوبی نرم می‌شوند.
 • دامنه حرکتی مفاصل در فرد افزایش خواهد یافت.
 • اسپاسم‌های عضلانی رفع خواهند شد.
 • التهاب و تورم در ناحیه کمر به میزان زیادی رفع خواهد شد.
 • از آتروفی عضلات که معمولاً به دلیل کم تحرکی ایجاد می‌شود، جلوگیری خواهد شد.
 • عضلات با کمک ماساژ‌های کلاک پالس تقویت خواهند شد.

این موارد تنها بخشی از مزایای پلاتینر تراپی است که افراد حین استفاده از این محصول از آن بهره‌مند می‌شوند.

مزایای استفاده از کمربند پلاتینر چیست؟

کمربند پلاتینر اصل آلمانی به هیچ عنوان قابل مقایسه با بریس‌های طبی نیست. این کمربند با بهره‌گیری از سه تکنولوژی برتر دنیا باعث شده تا از تمام کمربند‌های طبی دیگر تمایز پیدا کند. تکنولوژی‌های به کار رفته در این کمربند به همراه رویکرد توان بخشی‌ای که دارند، یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های آن است. هدف از استفاده از این کمربند این است که بتوان با استفاده از افزایش حرارت و افزایش خون‌رسانی در اندام‌های کمر و همچنین بهبود عملکرد حرکتی، درد، تورم و التهاب کمر را کاهش داد و به مرور زمان از بین برد.

از دیگر مزایای پلاتینر این است که دیگر شما به فیزیوتراپی لازم نخواهید داشت و می‌توانید در خانه خود بنشینید و به دور از مشغله‌های خارج خانه مانند ترافیک شهری، در نوبت ماندن کلینیک فیزیوتراپی و غیره از ویژگی‌های منحصر به فرد این کمربند بهره‌مند شوید.

مزایا کمربند پلاتینر در مقابل روش‌های درمانی دیگر

اگر بخواهیم از مزایای استفاده از کمربند پلاتینر آلمانی نسبت به روش‌های درمانی دیگر بگوییم، باید به موارد زیر اشاره کنیم:

 • شما یک بار برای خرید این کمربند هزینه می‌کنید اما تا آخر عمر می‌توانید از مزایای آن استفاده کنید و نیازی به روش‌های درمانی دیگر نداشته باشید.
 • این کمربند برای انواع درد‌های کمر مناسب است، پس محدودیتی برای استفاده از آن وجود نخواهد داشت.
 • تمام اعضای خانواده در صورتی که به کمردرد مبتلا شده باشند، می‌توانند با خیالی راحت از آن استفاده کنند.
 • هیچ گونه حساسیتی برای افراد به وجود نخواهد آورد. پارچه به کار رفته در آن ضد حساسیت و ضد تعریق است، بنابراین امکان ندارد به واسطه استفاده از آن دچار مشکلات پوستی شوید.
 • برای خرید این محصول شما نیازی به تهی نسه پزشک ندارید.
 • طرز استفاده از کمربند platiner بسیار راحت و بدون دردسر است.

مقایسه کمربند پلاتینر با دیگر روش‌های درمانی

مقایسه کمربند پلاتینر با دیگر روش‌های درمانی|مجله طبی

استفاده از این کمربند نسبت به سایر روش‌های درمانی هم مقرون به صرفه و اقتصادی‌تر است و استفاده آسان و بی‌دردسری دارد. افرادی که از پلاتینر استفاده می‌کنند، از شر نوبت‌گیری برای مطب دکتر، کلینیک، بیمارستان و مراکز درمانی شلوغ و پر استرس راحت خواهند شد. کمربند پلاتینر uic اثربخشی‌ایده‌آل و قابل اطمینانی دارد. این کمربند در کوتاه مدت تأثیر خود را می‌گذارد و بسیاری از مشکلات مربوط به مفاصل و عضلات کمر را از بین خواهد برد.

کمربند پلاتینر روشی درمانی مکمل در کنار سایر روش‌های درمانی

از آن جایی که ممکن است افراد به انواع کمردرد‌های جدی مبتلا باشند، احتمال این که این کمربند به تنهایی بتواند مشکل کمردرد را به طور کامل حل کند کم است. به همین دلیل افراد می‌توانند در کنار روش‌های درمانی خود مانند دارو درمانی، تزریق دارو‌های استروئیدی به کمر، آب درمانی، ماساژ درمانی، فیزیوتراپی، طب سوزنی و غیره، از کمربند پلاتینر هم به عنوان یک روش درمانی مکمل استفاده کند. این کمربند می‌تواند روند بهبودی شما را تسریع ببخشد و درد و التهابات ایجاد شده در ناحیه آسیب دیده را در همان روز‌های اول استفاده کاهش دهد.

مقایسه کمربند پلاتینر با کمربند‌های طبی

کمربند‌های طبی که در فروشگاه‌های کالا‌های پزشکی موجود هستند، تنها نقش یک حمایتگر را برای کمر ایفا می‌کنند و باعث می‌شوند فرد از انجام حرکات اشتباه و یا حرکاتی که ممکن است به کمر آسیب بیشتری برسد، پرهیز کند. در واقع این کمربند‌ها به هیچ عنوان جنبه درمانی ندارند. به همین دلیل است که پس از مدتی استفاده از کمربند‌های طبی عضلات کمر بیمار تحلیل رفته و مفاصل سفت‌تر می‌شوند که این موضوع به دلیل عدم حرکت و کاهش دامنه حرکتی کمر است.

در صورتی که تکنولوژی uic کمربند پلاتینر همچون یک دستگاه فیزیوتراپی عمل می‌کند و می‌تواند باعث توان بخشی، تقویت عضلات کمر و نرمی و مفاصل شود.

چگونه یک کمربند پلاتینر آلمانی اصل خرید کنیم؟

امروزه افراد سودجو در همه جا وجود دارند و در تلاش هستند تا با ارائه محصولات فیک و تقلبی به جای محصولات اورجینال، کلاهبرداری کنند. متأسفانه باید بگوییم که کمربند‌های پلاتینر تقلبی هم در بازار وجود دارند که اگر با مشخصات اصلی نمونه اورجینال آن آشنا نباشید، احتمالاً از شما هم کلاهبرداری خواهد شد. اگر دغدغه شما هم این است که کمربند پلاتینر اصل آلمانی را خرید کنید توصیه می‌کنیم به نکات زیر دقت کنید:

 • اولین نکته‌ای باید به آن توجه داشته باشید این است که خرید این کمربند را فقط از فروشگاه‌های معتبر انجام دهید و از فروشنده بخواهید گارانتی و ضمانت اصل کالا را هم به شما ارائه دهد.
 • بعد از این که محصول را تحویل گرفتید، حتماً سوکت و کابل آن را بررسی کنید. اگر محصول تهیه شده اورجینال باشد، باید روی کابل و سوکت آن نام شرکت سازنده محصول یعنی zaistronic و uic روی آن حک شده باشد.
 • اگر کالای خریداری شده اورجینال باشد، باید کالا همراه کارت رجیستری شده تحویل شما داده شود در غیر این صورت، محصول شما فیک و تقلبی خواهد بود.
 • مورد دیگری که می‌توانید تشخیص دهید کمربند خریداری شده اصل است یا فیک، موضوع قیمت آن است. شرکت سازنده این محصول قیمت آن را ۷۵. ۶۰ دلار تعیین کرده است. اگر شما این کمربند را با قیمتی بالاتر یا پایین‌تر خریداری کنید، نشانه‌ای از تقلبی بودن آن است.
 • فراموش نکنید که کمربند پلاتینر یکی از جدیدترین و بهترین محصولات شرکت زایسترونیک zaistronic آلمان است. بنابراین حتماً به لوگوی این شرکت روی بسته‌بندی و باکس محصول و همچنین نام حک شده آن روی سوکت و کابل توجه کنید.

تشخیص اصل بودن کمربند پلاتینر از روی کابل و سوکت آن

روی کابل متصل به کمربند platiner نام شرکت زایسترونیک به انگلیسی تایپ شده است. همچنین نام این شرکت روی دور سری کابل کمربند به صورت برجسته حک شده است. علاوه براین دو روی سوکت کلمه uic به صورت واضح و برجسته حک شده در حالی که محصولات فیک و تقلبی موجود در بازار این 3 نشان را ندارد. پس در زمان خرید این محصول به نوشته‌های روی کمربند حتما توجه کنید. در زیر تصویر محل قرارگیری uic  و zaistronic مشخص شده است.

تشخیص اصل بودن کمربند پلاتینر از روی کابل و سوکت آن|مجله طبی

معایب استفاده از کمربند پلاتینر چیست؟

یکی از دغدغه‌های افرادی که قصد خرید کمربند پلاتینر را دارند این است که تصور می‌کنند استفاده از این کمربند عوارضی را به همراه دارد. اما باید بگوییم که سخت در اشتباه هستید. افراد با هر سن و سالی می‌توانند در صورت ابتلا به انواع کمربند با خیالی راحت از این کمربند استفاده کنند. پلاتینر نه تنها که هیچ گونه عوارضی ندارد.

بلکه مزایای بی‌شماری هم دارد و به عنوان یک روش مکمل درمانی استفاده می‌کشود. تنها توصیه ما به خانم‌های باردار است که به دلیل حساسیت این دوران بهتر است از پلاتینر استفاده نکنند.

محتویات جعبه کمربند پلاتینر چیست؟

کمربند‌های پلاتینر از پارچه ساخته شده‌اند و دارای مولد‌هایی هستند که می‌توانند امواج را به عمیق‌ترین قسمت‌های بافت و عضلات بدن برسانند. زمانی که شما این کمربند را به صورت اورجینال خریداری می‌کنید درون جعبه یک برگه راهنمای طرز استفاده از کمربند پلاتینر به همراه آداپتور با سیم یک متری قرار دارد. کمربندی هم که در این جعبه است، دارای جنس پارچه نخی است که مناسب همه افراد چاق و لاغر است.

دو طرف این کمربند به صورت چسبی است که شما می‌توانید به طور کامل آن را دور کمر خود بپیچید. همان طور که قبلاً هم اشاره کردیم زمانی که این محصول را خریداری می‌کنید، درون جعبه یک کارت رجیستری قرار دارد که نشان از اورجینال بودن کالا دارد.

خرید کمربند پلاتینر اصل آلمانی

شما می‌توانید برای خرید کمربند پلاتینر به صورت حضوری به فروشگاه‌های معتبر مراجعه کنید و هم از طریق فروشگاه های معتبر و قابل اعتماد اینترنتی به خرید بپردازید. در هر صورت حتما به نکاتی که در مورد خرید کمربند اصل به شما ارائه دادیم توجه کنید و مراقب باشید خیلی گران تر یا ارزان تر از قیمتی که به شما گفتیم آن را خریداری نکنید.

کمربند پلاتینر برای چه نوع درد‌هایی مناسب است؟

از این کمربند بیشتر برای درمان درد‌هایی که در سمت چپ یا راست کمر ایجاد می‌شوند و همچنین گرفتگی‌های موضوعی کمر، کمردرد‌هایی که به دلیل انجام حرکات اشتباه در ورزش به وجود آمده‌اند، کمردرد‌های التهاب و غیره مناسب است.

تکنولوژی به کار رفته در این کمربند چیست؟

کمربند پلاتینر مجهز به پیشرفته‌ترین تکنولوژی روز دنیا یعنی UIC است که از امواج اولتراسوند، اینفرارد و کلاک پالس تشکیل شده است.

آیا استفاده از کمربند پلاتینر عوارض دارد؟

تکنولوژی‌ای که در این کمربند استفاده شده به هیچ عنوان عوارضی برای افرد به وجود نمی‌آورد. تنها کسانی که بهتر است از این کمربند استفاده نکنند خانم‌های باردار هستند.

چقدر زمان می برد تا با کمربند پلاتینر کمردرد را درمان کرد؟

به محض استفاده از این کمربند روند بهبودی را در خود مشاهده کنید اما در کل دوره بهبودی بستگی به شدت عارضه و درد بیمار دارد. اما می توان گفت تقریبا 10 روز بعد از استفاده از پلاتینر درد به طور کامل رفع می شود.

کمربند پلاتینر ساخت کدام کشور و شرکت است؟

کمربند پلاتینر توسط شرکت زایسترونیک ساخته شده است که این شرکت در کشور آلمان قرار دارد و محصولات خود را به تمام کشورهای دنیا صادر می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *