وبلاگ, زانو

طریقه استفاده از زانوبند زاپیامکس؛ نکات کامل درباره زانوبند زاپیامکس

طریقه استفاده از زانو بند زاپیامکس برای تسکین درد زانو|مجله طبی

زاپیامکس (zapiamax)، زانوبند جدید، خدمات ارزنده و قابل توجهی را در تسکین درد و فعال نگه داشتن زانو به بیماران ارائه می‌دهد. اگرچه ورزش و فیزیوتراپی سنگ بنای درمان زانو درد هستند. زاپیامکس با قرار گرفتن روی ناحیه درد و ایجاد گرما در عمق بافت ها، شدت علائم را تا حد زیادی کاهش داده و عملکرد زانو را بهبود می بخشد. البته درست بستن زانو بند طبی در افزایش میزان بهرهوری بهینه و اثربخشی آن بسیار مهم است. تا به جای درمان سبب بروز مشکلات جدی‌تر در زانو نشود. برای اینکه با طریقه استفاده از زانوبند زاپیامکس آشنا شوید این مطلب را در سایت مجله طبی دنبال کنید.

همه چیزهایی که باید در مورد زانوبند زاپیامکس بدانید

زانوبند UIC Zapiamax را نباید با زانوبند طبی اشتباه گرفت. زیرا زاپیامکس علاوه بر داشتن ویژگی‌های کلی انواع دیگر از زانوبندها، دارای ویژگی‌های منحصر به فردی نیز است. رویکرد توانبخشی و درمانی در زاپیامکس به همراه سه فناوری نوین درمانی (اولتراسوند ، مادون قرمز و کلاک پالس) باعث درخشش بی‌تردید این دستگاه در مدیریت درد و درمان بیماران شده است. هدف اصلی زانوبند زاپیامکس تسکین درد از طریق گرما و افزایش خون رسانی در اندام های زانو و در نهایت بهبود عملکرد حرکتی است. زاپیامکس از یک زانوبند چسب‌دار با کابل و آداپتور تشکیل شده است که ساخت شرکت آلمانی Zeiss Tronic  است. این دستگاه به سادگی با برق شهری کار می کند.

فناوری UIC مورد استفاده در زاپیامکس شامل چه مواردی است؟

نحوه بستن زانوبند زاپیامکس|مجله طبی

فناوری UIC  یکی از درخشان‌ترین و کم عارضه‌ترین روش‌های د‌رمانی جدید و پیشرفته در زمینه درمان و فیزیوتراپی است. اشتباه نیست که این فناوری ماساژ را بهترین راه برای تسکین درد و کاهش التهاب زانو بدانیم. این فناوری از سه بخش تشکیل شده است که عبارتند از:

معرفی اولتراسوند در Zapiamax

دستگاه اولتراسوند با تابش میلیون‌ها موج در ثانیه به دو دسته حرارتی و غیر حرارتی طبقه بندی می‌شود. از اثرات آن برای درمان سطوح حساس و عمیق بافت‌ها استفاده می‌شود. سونوگرافی با ایجاد گرما در بافت‌ها و افزایش جریان خون تاثیر شگفت انگیزی در کاهش درد و تورم زانو دارد. عملکرد اولتراسوند بسیار بهتر از گرمادهنده‌های سنتی است. زیرا در نوع سنتی پک‌های حرارتی گرما نمی‌تواند به عضلات و بافت‌ها نفوذ کند. در حالی که دستگاه اولتراسوند با افزایش و کاهش فرکانس عمق بافت‌های مختلف بدن را گرم می‌کند.

گرمای عمیق ساطع شده از دستگاه اولتراسوند، ماهیچه‌های خشک یا رگ به رگ شده را قادر به حرکت می‌کند. علاوه بر این، اسپاسم عضلانی را که اغلب با آسیب یا کشیدگی همراه است به حداقل می‌رساند. از دیگر مزایای گرمای عمیق اولتراسوند می‌توان به افزایش دامنه حرکتی عضله اشاره کرد.

موارد زیر از جمله دردهایی است که با اولتراسوند کاهش می یابد:

 • تسکین درد آرتروز از جملهاستئوآرتریت و آرتریت روماتوئید
 • مشکلات گردش خون
 • زانو درد ناشی از نقرس
 • آسیب دیدگی زانو
 • بورسیت زانو
 • رگ به رگ شدن زانو، درد ناشی از دویدن و رگ به رگ شدن عضلات
 • خشکی عضله زانو و پارگی عضلات
 • شکستگی استخوان، شکستگی درشت نی و شکستگی کشکک زانو
 • کشش عضلاتساق پا، کشاله ران و همسترینگ

بنابراین، Zapiamax  را می‌توان در طیف گسترده‌ای از مشکلات زانو استفاده کرد. برای آشنایی با طریقه استفاده از زانوبند زاپیامکس در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

فناوری مادون قرمز در زانوبند Zapiamax

استفاده از اشعه مادون قرمز برای درمان دردهای حاد یا مزمن یک رویداد فوق العاده در دنیای پزشکی تلقی می‌شود. در حالی که اشعه ماوراء بنفش اثرات مخربی بر بافت‌ها و سلول‌های بدن دارد، مادون قرمز به بازسازی و بازیابی آنها کمک می‌کند. همچنین، مادون قرمز گردش خون غنی از اکسیژن در بدن را بهبود می‌بخشد و باعث بهبود سریع تر بافت عمیق و تسکین درد زانو می‌شود. درمان مادون قرمز بیشتر برای التهاب حاد و مزمن شناخته شده است، اما برای بهبود موارد زیر نیز استفاده می شود:

 • استئوآرتریت و آرتریت روماتوئید
 • درد و سفتی زانو
 • کمر درد مزمن
 • درد عضلانی
 • التهاب تاندون زانو
 • برش های جراحی

در بسیاری از مطالعات، اثرات مثبت درمان مادون قرمز بر آرتروز، درد مفاصل و عضلانی، التهاب مفاصل زانو بدون عوارض جانبی به اثبات رسیده است.

فناوری کلاک پالس در زانوبند Zapiamax

در الکتروتراپی پالس‌های الکتریکی از طریق دستگاهی به بدن بیمار منتقل می‌شود و باعث تحریک اندام‌های آسیب دیده می‌شود. این تحریک با رویکرد ریکاوری عضلات و بازسازی بافت انجام می‌شود. استفاده از الکتروتراپی مزایای زیر را به همراه دارد:

 • از بین بردن اسپاسم عضلانی
 • جلوگیری از آتروفی عضلانی و توقف روند آتروفی عضلانی به دلیل استفاده نادرست
 • بهبود گردش خون و جریان
 • تحریک عضلانی هدفمند
 • حفظ و بهبود دامنه حرکتی
 • کنترل و کاهش درد (دردهای مزمن، بعد از حادثه و بعد از جراحی)
 • کمک به بهبود زخم ها

یکی از مهمترین کاربردهای الکتروتراپی تسریع و تسهیل در ترمیم و ریکاوری عضلات است. در نتیجه فرکانس‌ها و پالس‌های الکتریکی به بدن اعمال می‌شوند. این حرکات الکتریکی باعث می‌شوند:

 • کاهش التهاب
 • افزایش گردش خون
 • تحریک عضلانی
 • تحریک ترشح اندورفین به عنوان هورمون های تسکین دهنده درد در بدن

الکتروتراپی در درمان های مزمن مانند درد زایمان، درد پس از جراحی یا شکستگی در قسمت های مختلف بدن استفاده می شود.

نحوه بستن و استفاده از زانوبند زاپیامکس چگونه است؟

طریقه استفاده از زانو بند زاپیامکس |مجله طبی

برای اینکه بستن زانوبند را به شیوه صحیح اجرا کنید چند مرحله مهم است که باید طبق آن پیش بروید:

 • ابتدا باید شلوار مناسبی بپوشید که خیلی ضخیم نباشد.
 • زانوی خود را صاف و بدون خمیدگی نگه دارید.
 • سپس قسمت‌های مشخص شده در زانوبند را درست روی کاسه زانو قرار دهید.
 • برای 45 تا 60 دقیقه زانوبند زاپیامکس را استفاده کنید.

البته توصیه می‌شود قبل از اولین بار استفاده از زانوبند ، حتما فیلم نحوه بستن زانوبند زاپیامکس را مشاهده کنید. با آشنایی با طریقه استفاده از زانوبند زاپیامکس دیگر دچار هیچ مشکلی نخواهید شد.

چه مدت و چگونه باید از Zapiamax  استفاده شود؟

بسته به نوع و میزان آسیب زانو، مدت زمان استفاده از زانوبند زاپیامکس را می‌توان تعیین کرد. برخی از بیماری‌ها مانند آرتریت درجه 3 نیاز به جراحی دارند و زانوبند نقش توانبخشی را ایفا می‌کند. اما در بیشتر مواقع استفاده از زاپیامکس باعث تسکین و بعدا درمان زانو درد می‌شود. به طور کلی، مدت زمان استفاده هر بار بین 45 دقیقه تا یک ساعت است. پس از شروع استفاده از زانوبند زاپیامکس، درد پس از دو هفته به میزان قابل توجهی کاهش می‌یابد و پس از یک ماه دیگر اثری از آن باقی نمی‌ماند.

مزایای استفاده از زانوبند Zapiamax چیست؟

استفاده از زانوبند زاپیامکس در مقابل زانوبندهای طبی دیگر دارای مزایای برتری است که در ادامه به برخی از این مزایا اشاره شده است:

قیمت Zapiamax مناسب؛ در مقایسه با فیزیوتراپی و جراحی ارزانتر است

هنگامی که درد شروع می‌شود، اولین درمان برای تسکین آن که به ذهن می‌رسد، استفاده از مسکن است. اما به یاد داشته باشید که مسکن‌ها و داروهای ضد التهابی بدون نسخه فقط موقتی هستند. فیزیوتراپی یکی از راه‌های اصلی درمان زانو درد است. از آنجایی که هزینه جلسات فیزیوتراپی زیاد است، داشتن دستگاهی با همان کاربرد در منزل برای بیمار مقرون به صرفه تر است.

زانوبند زاپیامکس با فناوری UIC نیاز به فیزیوتراپی را برطرف می‌کند. بنابراین می‌توان گفت که زانوبند زاپیامکس هزینه بسیار کمتری را نسبت به سایر درمان‌ها به بیمار تحمیل می‌کند. و قیمت Zapiamax با توجه به فناوری UIC کاملا مقرون به صرفه است. در برخی از بیماری‌های زانو جراحی لازم است. هزینه بالای مراقبت‌های بعد از جراحی مشکل بزرگی است که بسیاری از بیماران را از انتخاب درمان منصرف می‌‌کند. به طور کلی استفاده از زانوبند زاپیامکس هزینه‌های عمده بعد از جراحی را از بین می‌برد. زیرا تمام نیازهای فیزیوتراپی در منزل را برای بیمار فراهم می‌کند.

اثربخشی بیشتر زاپیامکس در مقایسه با سایر روش‌های درمانی

باید پذیرفت زانوبند Zapiamax به دلیل داشتن فناوری UIC از درمان‌هایی مانند طب سوزنی و اوزون تراپی جلوتر است. عوارض جانبی تقریبا صفر، زمان صرف شده کمتر درمان و مهمتر از آن اثربخشی بسیار بیشتر، Zapiamax را به گزینه‌ای بی نظیر برای تسکین و کاهش درد تبدیل کرده است. استفاده از آن به مدت دو تا سه هفته به طور معجزه آسایی درد را از بین می‌برد و عملکرد زانو را به میزان قابل توجهی افزایش می‌دهد. یکی دیگر از مواردی که Zapiamax را از سایر درمان‌ها متمایز می‌کند، عدم استفاده از داروهای شیمیایی و تزریقی است.

این زانوبند به عنوان یک روش درمانی غیرتهاجمی از سایر روش‌های تهاجمی مانند جراحی و اوزون تراپی پیشی گرفته و رتبه اول را در خط درمان کسب کرده است.

تسکین درد و کنترل التهاب عضلانی با طریقه استفاده از زانوبند زاپیامکس

تسکین درد و کنترل التهاب عضلانی با طریقه استفاده از زانوبند زاپیامکس|مجله طبی

هر نوع درمان تهاجمی در هر سطحی نیاز به استراحت بیمار دارد. جراحی‌های کوچک و حتی اوزون تراپی نیز دوره نقاهت دارند. اما زاپیامکس این مشکل را حل کرده است و مزیت این محصول استفاده یک ساعته از آن در زمان استراحت است. همچنین سبک و قابل حمل است که در مقایسه با سایر روش‌های درمانی امتیاز بیشتری کسب می‌کند. نیازی به صرف زمان برای تسکین درد و بهبود حرکات زانو نیست. زیرا زاپیامکس قابل حمل است و به بیمار امکان استفاده از آن را در هر مکانی می‌دهد، به ویژه برای افرادی که مشکلات حرکتی دارند ایده آل است.

زاپیامکس به عنوان مکمل سایر روش‌های درمانی

با شروع درد و بیماری، قطعا باید رویکرد ترکیبی در درمان اتخاذ شود تا نتایج قابل قبول‌تری به دست آید. علاوه بر استفاده از زانوبند زاپیامکس، انجام تمرینات برای بهبود آب درمانی حرکتی، ماساژ درمانی، تغییر عادات و سبک زندگی همگی راه را برای درمان قطعی همراه با زانوبند زاپیامکس هموار می‌کند. فیزیوتراپی به عنوان یک روش درمانی جامع برای تسکین درد و کاهش التهاب همواره مورد توجه بیماران و پزشکان بوده است. درمان بهتر و سریعتر عوارض زانو مانند آرتریت با زاپیامکس و فیزیوتراپی اشتباه نیست.

عوارض جانبی زانوبند زاپیامکس چیست؟

تاکنون هیچ عارضه جانبی از افرادی که از این زانوبند استفاده کرده‌اند گزارش نشده است، بنابراین استفاده از آن برای همه بی خطر است. با این حال زنان باردار یک استثنا هستند و قبل از استفاده باید با پزشک مشورت کنند. پس می‌توان در جواب اینکه عوارض زاپیامکس چیست باید گفت که این محصول هیچ عوارضی ایجاد نخواهد کرد.

تفاوت زانوبند Zapiamax با سایر زانوبندها

بیشتر زانوبندهای موجود نقش حمایتی دارند و روی درمان و بهینه سازی عملکرد زانو متمرکز نیستند. استفاده بیش از حد از زانوبندهای موجود عوارضی دارد که خوشبختانه زاپیامکس با استفاده از تکنولوژی این مشکلات را به طور کامل برطرف کرده است. عوارض استفاده از دیگر زانوبندهای طبی عبارتند از:

 • بر هم زدن دامنه حرکتی زانو
 • آتروفی و ​​ضعف عضلانی
 • خشکی و سفتی مفاصل
 • ایجاد دردهای جدید به دلیل خشکی عضلات

در حالت کلی نظرات در مورد زانوبند زاپیامکس نسبت به دیگر محصولات موجود در بازار بسیار مثبت است. زیرا این محصول به دلیل تکنولوژی و اثرات درمانی و تسکینی که ایجاد می‌کند برای افراد مبتلا به درد زانو بسیار مناسب است. 

سخن پایانی

زاپیامکس با ایجاد گرما به تسکین درد و ترمیم جراحات و همچنین افزایش دامنه حرکتی کمک می‌کند. علاوه بر نکات ذکر شده، نقش زانوبند زاپیامکس در مراقبت‌های بعد از جراحی را نمی‌توان نادیده گرفت. زیرا به بهبود سریع زخم ها کمک می‌کند و نقش توانبخشی جامعی دارد. با این حال، مقایسه زانوبند Zapiamax با سایر زانوبندها اشتباه به نظر می رسد.

سوالات متداول در مورد طریقه استفاده از زانو بند زاپیامکس

1. آیا برای زانودرد از زانو بند زاپیامکس استفاده کنیم؟

درست است که استفاده از زانوبند دامنه حرکتی شما را محدود می کند اما زانو بند زاپیامکس به علت ایجاد گرما در عمق بافت بدن برای کاهش درد بسیار موثر است.

2. آیا طریقه بستن زانوبند اهمیت دارد؟

بله بهتر است برای جلوگیری از آسیب دیدگی بیشتر زانو حتما با نحوه صحیح بستن زانو بند آشنا شوید.

3. در هر بار بستن زانوبند زاپیامکس چه مدت آن  را نگه داریم؟

توصیه می‌شود در هر بار استفاده بین ۴۵ دقیقه تا یک ساعت از زانوبند استفاده کرده و سپس تا زمان بعدی مدتی را به زانو استراحت دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *